دستور پخت فیله کوسه ماهی

مواد لازم

مواد لازممقدار
فیله کوسه ماهی تازه ۵۰۰ گرم
آرد سوخاریبه میزان لازم
آبلیمو۳ قاشق غذاخوری
زعفران آب کردهیک قاشق غذاخوری
نمک و فلفلبه میزان لازم
شیریک لیوان
پیاز۱ عدد متوسط
فلفل دلمه۱ عدد متوسط
تخم مرغ۲ عدد

دستور پخت فیله کوسه ماهی

اگر قرار است برای ناهار ، فیله ی کوسه ماهی را آماده کنید ،بهتر است از شب قبل ،فیله ی ماهی رو به اندازه های دلخواه برش داده ، (البته برش ماهی هرچقدر نازک تر باشه بهتره) و توی یک ظرف درب دارتیکه های برش دار ماهی رو چیده ، و به آن دو قاشق آبلیمو یا دو عدد لیموی تازه و مقداری زعفران آب شده، و نمک و فلفل با پیاز و فلفل دلمه ای ریز ریز خورد شده اضافه می کنیم و تمام گوشت ماهی رو با این مواد آغشته کرده و درب ظرف رو بسته و از شب قبل تا فردا قبل از ناهار درون یخچال قرار بدید. یک ساعت قبل از کشدن ناهار شرو ع به آماده کردن مواد میکس برای سرخ کردن ماهی می کنیم.

۲ عدد تخم مرغ ، آرد سوخاری ، نمک و فلفل ، مقدار خیلی کم زعفران آب شده ، باقی مانده ی مقدار آبلیمو یا لیموی تازه ، و یک لیوان شیر را درون یک ظرف ریخته و با هم میکس می کنیم.

حالا تیکه های گوشت کوسه ی طعم دار شده رو که از شب قبل آماده کردیم توی مایه میکس شده زده و خوب که تمام سطح گوشت کوسه آغشته شد ، داخل آرد سوخاری غلطونده ، و سپس داخل روغن داغ داغ و شناور با حوصله سرخ می کنیم.

گاهی از پوست کوسه ماهی بوی تند و غیر متعارفی مثل بوی آمونیاک مانندی  به مشام میرسد. برای گرفتن این بو پس از جدا نموده فیله از پوست ، فیله بمبک را چند ساعت در شیر یا سرکه رقیق شده با مقداری آب پیاز بخوابانید . فیله بمبک برای کباب چنجه و استیک نیز مناسب است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام

با ماهیما در ارتباط باشید.

و یا با ماهیما تماس بگیرید.

×