پرسش و پاسخ

1. ماهی تازه بهتر است یا ماهی فریز شده ؟ پیشنهاد ماهی ما چیست ؟
اگر از تازگی ماهی اطمینان ندارید، بهتر است ماهی یخ زده مصرف کنید. ماهی های یخ زده اکثرا بلافاصله پس از صید و در قایق فریز می شوند. این ماهی ها پس از یخ زدایی هنوز خواص خود را حفظ کرده و خوبند. به بیان دیگر، ماهی تازه ای که هرگز فریز نشده باشد، ممکن است تا رسیدن به دست مصرف کننده چند روزی در قایق مانده باشد. و بعضی از ماهی های تازه ممکن است قبلا فریز شده و موقع فروش و به دور از چشم خریدار یخ زدایی شده و بعنوان ماهی تازه عرضه شوند.
2. برخی میگویند مصرف ماهی ضرر دارد ؟ آیا فواید خوردن ماهی بیشتر از مضرات آن است ؟
بسیاری از غذاها، از میوه ها و سبزیجات گرفته تا محصولات لبنی و گوشت ممکن است با مواد شیمیایی و دیگر مواد ناخوشایند آلوده شوند. ماهی نیز می تواند حاوی جیوه و پلی کلرید بی فنیل یا PCB باشد. اما محققان می گویند فواید خوردن ماهی آن قدر زیاد است که بر مضرات این چنینی برتری داشته باشد.
3. آیا مصرف ماهی در برنامه منظم افسردگی را کاهش میدهد ؟ آیا بر سلامت قلب و عروق تاثیر مثبتی دارد ؟
فواید خوردن ماهی سالم بطور منظم، زیاد است. ماهی فشار خون را کاهش می دهد، خطر نامنظمی ضربان قلب و بیماریهای کُشنده قلبی را تا 30 درصد کاهش می دهد. همچنین بنظر می رسد خطر سکته مغزی و برخی سرطان ها را نیز کاهش دهد، خلق و خو را بهبود بخشد و در بهبود روند درمان برخی بیماریهای التهابی از جمله روماتیسم نقش داشته باشد. ماهی دارای خاصیت ضدالتهابی است.
4. چه چیزی در ماهی باعث این همه فواید برای سلامت بدن انسان شده است ؟
اسیدهای چرب امگا-3 به عملکرد سلول های بدن کمک می کند. از آنجا که بدن ما قادر نیست مقدار کافی امگا-3 بسازد، ما مجبوریم آن را از منابع غذایی تامین کنیم. ماهی ها از جمله مواد غذایی هستند که سرشار از امگا-3 می باشند. سالمون، ساردین، ماکرل و شاه ماهی بیشترین مقدار امگا-3 را در بین ماهی ها دارا هستند.
5. برای برنامه غذایی مصرف ماهی چه پیشنهادی دارید ؟
انجمن قلب آمریکا توصیه می کند حداقل هفته ای 2 بار ماهی در رژیم غذایی وجود داشته باشد، بخصوص ماهی های چرب که سرشار از اسید چرب امگا-3 می باشند. هر وعده باید در حدود 100 گرم، مقداری بزرگتر از کف دست یک زن باشد.
6. با افزایش سن حافظه ضعیف می شود؟آیا مصرف ماهی بر روی حافظه تاثیری دارد؟
بله! ماهی واقعا غذای مغز است. مطالعات نشان داده است که خوردن ماهی کبابی یا پخته شده یک بار درهفته، بطور منظم و طولانی مدت به فرد کمک می کند حافظه کوتاه مدت خود را قوی نگه دارد. خوردن ماهی بنظر می رسد خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و مشکلات روحی را کاهش دهد.

7. آیا ماهی های دریای اسید چرب امگا-3 بیشتری نسبت به ماهی های پرورشی دارند؟
بستگی به نوع ماهی دارد. بعضی ماهی ها مثل سالمون، ماکرل، شاه ماهی و قزل آلا به هر شکلی که صید شوند، چه از دریا و چه پرورشی، دارای بالاترین میزان اسید چرب امگا-3 هستند.

8. چرا ماهی بو می دهد ؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم ماهی تازه یا اصلا بویی ندارد و یا اینکه بوی ملایمی خواهد داشت. اگر ماهی بوی تند و آزاردهنده داشت، زمان کیفیت مطلوب آن گذشته است. اگر با باز کردن درب یخچال بوی ماهی تمام فضای آشپزخانه را پر می کند بهتر است از خیر خوردن آن بگذرید! ارتجاعی بودن عضلات ماهی، درخشانی چشم ماهی، قرمز و روشن بودن آبشش ماهی و بسته بودن دهان ماهی از ویژگیهای ماهی تازه است. داشتن ظاهری کدر، بوی ماندگی، فرورفتگی چشمان ماهی و باز بودن دهان ماهی از ویژگیهای ماهی مانده است.

9. امگا-3 موجود در مکمل های دارویی بهتر است یا ماهی؟
برای تامین نیاز بدن به اسید چرب امگا-3 بهتر است از ماهی ها استفاده کنید. در بیشتر مطالعات نیز بر این موضوع تاکید شده و مردم تشویق به خوردن ماهی شده اند. مکمل های دارویی امگا-3 ممکن همه فوایدی که در ماهی طبیعی وجود دارد را تامین نکنند. اخیرا در برخی مطالعات انجام شده بر روی کسانی که در خطر بالای بیماریهای قلبی هستند مشاهده شد که مکمل های دارویی امگا-3 کمکی به روند درمان آنها نمی کند. مبتلایان به بیماریهای قلبی باید درمورد مصرف مکمل های امگا-3 و اینکه برایشان مفید است یا خیر، با پزشک خود صحبت کنند.

10. پخته نشدن ماهی چه عوارضی به دنبال دارد ؟
ماهی ممکن است برخی انگل ها را با خود حمل کند. از معروفترین این انگل ها کرم نواری است که قادر است د ر لوله گوارش بدن انسان به مدت چند سال زندگی کرده و طولی بیشتر از درازای حیاط پیدا کند! از عوارض وجود این کرم در بدن درد شدید، کاهش وزن و کم خونی است. اما نگران نباشید. اگر ماهی را به خوبی بپزید طوری که دماب داخل آن به 60 درجه سانتیگراد برسد، هر نوع انگلی در آن کشته خواهد شد.
11. مصرف ماهی برای بانوان باردار چگونه است ؟
زنان باردار منعی برای خوردن ماهی نداشته و لازم است 350 گرم در هفته ماهی مصرف کنند. ماهی دارای ترکیباتی است که به رشد و توسعه مغز نوزاد کمک می کند. مطالعات نشان داده است که زنان بارداری که به طور منظم ماهی می خورند کودکانی خواهند داشت که در تست های هوش نمرات بالایی کسب می کنند. با این وجود زنان باردار باید از خوردن ماهی هاای که جیوه بالاتری دارند، خودداری کنند. کوسه ماهی، شمشیر ماهی و ماکرل دارای جیوه بالاتری در بین ماهی ها هستند. در عوض می توانید ماهی هایی انتخاب کنید که جیوه کمتری دارند مثل سالمون، تن سبک کنسرو شده و یا میگو. زنان باردار یا شیرده می توانند ماهی تن سفید (آلباکور) بخورند اما فقط 170 گرم در هفته، چرا که این ماهی نسبت به تن سبک جیوه بیشتری دارد.
12. آیا مصرف غذای دریایی می تواند عامل آلرژی باشد ؟
بیشترین ماده غذایی که عامل مراجعه به مراکز درمانی بدلیل بروز واکنشهای آلرژی است، ماهی می باشد. برخی افراد قدرت تحمل و هضم ماهی را ندارند و بدنشان نسبت به آن واکنش نشان می دهد. انواع ماهی به میزان متفاوتی حساسیت زا هستند و کسانی که به ماهی حساسیت دارند باید آن را از برنامه غذایی خود حذف کنند. به جای ماهی می توانید از منابع دیگری که حاوی اسید چرب امگا3 هستند مثل گردو یا روغن کانولا استفاده کنید. به یاد داشته باشید مسمومیت با ماهی با آلرژی به ماهی فرق می کند.
13. آیا سرخ کردن ماهی خوب است ؟
ماهی وقتی سالم تر است که کبابی یا آب پز باشد. متاسفانه وقتی ماهی را به شده سرخ می کنید ارزش غذایی اش را از دست می دهد. خوردن غذاهای سرخ شده به مقدار زیاد بخصوص وقتی روغن اشباع یا ترانس باشد، باعث بروز بیماری های قلبی و سکته مغزی می شود. در مطالعه ای که بر روی زنان مسن انجام شده بود مشخص شد تنها خوردن یک وعده ماهی سرخ شده در هفته خطر بروز بیماریهای نارسایی قلبی را تا 48 درصد افزایش می دهد. از خوردن ماهی سرخ شده پرهیز کرده و ماهی را آب پز یا کبابی کنید.
14. اکتو فوبیا چیست؟
بیماری ترس از ماهی است، می دانید که خوردن ماهی برای سلامت بدن خوب است. اما اگر از آن متنفر باشید چه؟ ترس از ماهی یا ichthyophobia نوعی ترس از خوردن ماهی، ترس از لمس ماهی خام یا ترس از ماهی مرده است. این ترس که در گروه ترس های خاص طبقه بندی می شود شدید و پایدار است. با ترس خود مبارزه کنید. به یاد بیاورید که ماهی ها دارای رنگ ها و طعم های مختلفند. ماهی هایی انتخاب کنید که طعم های خاص ندارند یا ماهی هایی که بافت محکم و گوشتی دارند مثل شمشیر ماهی.
15. آیا ماهی ها همگی آلوده به جیوه هستند ؟
نه، تمام مواد غذایی از سبزی ها و میوه ها گرفته تا گوشت و لبنیات، می توانند به مواد شیمیایی مختلفی آلوده باشند.ماهی هم از این قاعده مستثنی نیست و گونه زیادی از ماهی ها حاوی جیوه هستند اما خوشبختانه متخصصان معتقدند که ریزمغذی های بسیار فراوان و پرخاصیت موجود در گوشت ماهی ، اثر جیوه را تا حد قابل قبولی در بدن کاهش می دهند.به همین دلیل حتی مصرف یک وعده ماهی جیوه دار در طول هفته هم مشکلی پیش نخواهد آورد.
16. اثر مصرف ماهی بر آلزایمر چیست ؟
اسید های چربی غیر اشباع و بلند زنجیر موجود در ماهی یعنی همان امگا۳ و امگا ۶ و امگا ۹ نقش مهمی در پیشگیری از تخریب سلول های مغزی دارند.خوردن ماهی همچنین خطر فشار خون بالا را هم کاهش می دهد و همان طور که می دانید از عوامل اصلی ابتلا به الزایمر فشار خون بالاست.
17. آیا مصرف ماهی برا بینایی نیز موثر است ؟
چربی های امگا ۳ جزو اصلی سلول های مغزی و نیز سلول های شبکیه چشم اند.پس بدون شک این اسید های چرب نقش مهمی در سلامت سیستم عصبی و سیستم بینایی بر عهده دارند.شیز خواران مادرانی که در رژیم غذایی شان از ماهی استفاده می کنند بینایی بهتری دارند.احتمالا به خاطر انتقال امگا ۳ رژیم غذایی به شیر مادر و رسیدن ان به شیرخوار.
18. آیا مصرف ماهی در سلامت و شادابی پوست نقش دارد ؟
متخصصان پوست و مو می گویند ماهی برای سلامت و شادابی پوست هم بدون فایده نیست.انها می گویند یک رژیم غذایی مناسب که در ان ماهی و مخصوصا ماهی سالمون وجود داشته باشد می تواند در از بین بردن خطوط و لک های پوستی کمک کننده باشد و همچنین از پیری زودرس و چین خوردگی پوست هم جلوگیری کند.
19. آیا مصرف ماهی در تنظیم قند خون و دیابت اثری دارد ؟
تنظیم قند خون یکی دیگر از مزایای ماهی برای بدن است و این هما چیزی است که افراد دیابتی همواره به دنبال ان هستند.بد نیست بدانید افراد دیابتی قریب به اتفاق تری گلیسیرید بالایی هم دارند.علت ان است که افزایش سطح این چربی در خون خود به دلیل عدم تنظیم قند خون است.به همین خاطر است که گفتیم امگا ۳ با تنظیم قند خون سطح چربی تری گلیسیرید را نیز در خون کاهش می دهد.
20. آیا واقعا مصرف ماهی ها در پیشگیری از سرطان موثر است ؟
خطر ابتلا به سرطان پروستات و نیز شیوع سرطان در طی این دوره ۳۰ ساله در افرادی که اصلا از غذاهای دریایی و ماهی استفاده نمی کردند نسبت به افرادی که در مصرف ماهی را به حد متوسط یا زیاد در رژیم غذایی شان داشتند دو تا سه برابر بیشتر بوده است.
21. اثرات مصرف ماهی و غذاهای دریایی بر کنترل بیماری هاس التهابی مانند آرتریت چیست؟
جامعه هایی که مصرف ماهی و غذاهای دریایی در انها بالاتر است برای مثال مردم کشورگرینلند امار کمتری از بیماری های التهابی مثل ارتریت را گزارش کرده اند.مطالعات زیادی هم هستند که می گویند امگا۳ نقش مهمی در تسکین علائم و عوارض ارتریت روماتوئید دارد.البته بیماری های خود ایمنی دیگر مثل پسوریازیس و ام اس هم از این فواید مستثنی نیستند.
22. ماهی جنوب فقط دارید یا ماهی دریای شمال هم دارید؟
با توجه به دسترسی راحتتر ما به دریای خلیج فارس و عمان در فاز اول فقط ماهی های جنوب رو داریم.
23. ماهیاتون تازه است یا منجمد؟
تمامی ماهی های ما تازه و درجه یک بازار است که از صید همان روز است و به درخواست شما امکان ارسال تازه یا به صورت منجمد وجود دارد .
24.چجوری ماهی رو به دستمون می رسونید؟
بسته به محل ادرس شما متغیره سریعترین راه از طریق هوایی است ولی امکان ارسال از طریق اتوبوس و قطار هم امکان پذیر است.
25.بسته بندیتون چجوریه؟
بسته بندی در نظر گرفته شده کاملا بهداشتی و مناسب است که تا رسیدن محصول به دست شما افت کیفیت پیدا نکند در ضمن ما ضمانت تازگی محصول داریم و شما به هر دلیلی از محصول ارسالی ما ناراضی باشید می توانید محصول جایگزین یا استرداد وجه را انتخاب کنید.
27.قیمت پست چقدره؟
هزینه ارسال با توجه به مقصد متغیر است . هنگام وارد کردن آدرس مشخص می شود.
28.قیمت ماهیاتون چنده؟
سعی بر آن شده که قیمت به روز بازار در سایت قرار گیرد و تاریخ به روز رسانی قیمت ها را می تونید در سایت مشاهده کنید.
29.الان کدوم ماهیارو دارین؟
ماهی و میگو با توجه به فصل و نوع صید متغیر است و ما بیشترین تنوع ممکن را در سایت قرار می دهیم.
30..اگه ماهی در مدت ارسال فاسد بشه میتونیم پس بفرستیم؟
ما بسته بندی مناسب برای ارسال محصول در نظر گرفتیم ولی با این وجود اگر از محصول ارسالی ناراضی باشید می تونید به قسمت ضمانت محصول مراجعه کنید و طی 24 ساعت به ما اطلاع بدهید و محصول مورد نظر رو استرداد دهید.
31..تا چه زمانی فرصت برگردوندن محصول رو داریم؟
طی 24ساعت بعد از رسیدن محصول فرصت دارین به ما اطلاع دهید و محصول رو در فریزر نگه داری کنید تا شرایط ارسال به شما اطلاع داده شود. و طی 48 یا 72 ساعت مبلغ مسترد می گردد.
32.چجوری میتونم توی سایتتون عضو شم؟
ابتدا گزینه عضویت در بالای صفحه رو بزنید و اطلاعات خواسته شده رو وارد کنید.
33.چجوری میتونم از سایتتون ماهی سفارش بدم؟
جهت استفاده بهتر و بیشتر از خدمات ما و همچنین اطلاع از تخفیف ها و اطلاع از جشنواره های فروش عضو سایت ماهی ما شوید.برای خرید ابتدا محصول مورد نظر خود را از لیست محصولات انتخاب کنید .( در صورت نیاز همکاران ما در هر ساعتی پاسخگوی شما خواهند بود) می توانید هر چند محصول رو که می خواهید انتخاب کنید ، سپس وارد صفحه ی جدیدی می شوید که می توانید حجم محصول و نحوه ی پاک کردن را انتخاب کنید بعد روی گزینه سبد خرید در بالای صفحه کلیک کنید و وارد صفحه سبد خرید می شوید. شما در این صفحه آدرس و محل تحویل روانتخاب می کنید و در این مرحله خرید خود را چک می کنید و همچنین امکان ویرایش آن را دارین بعد از تایید فرم یک پیش فاکتور برای شما ارسال میشود که از طریق آن به درگاه امن پرداخت وارد و مراحل خرید رو تکمیل می کنید و یک شماره سفارش به ایمیل یا تلفن همراه شما ارسال می گردد .
34.تخفیف هم دارین؟
متاسفانه امکان تخفیف موردی نداریم ولی در دوره های مختلف جشنواره های فروش در نظر گرفته شده است که می تونید از آنها استفاده کنید و پیشنهاد می گردد حتما عضو سایت و باشگاه بشوید تا بتوانید از این جشنواره ها مطلع شوید.
35.اگه تعداد زیاد بخوایم تخفیف داره؟
ماهیت سایت ماهی ما سایت خرده فروشی است ولی در صورت نیاز به مقدار زیاد با تیم پشتیبانی تماس بگیرید .
36.برا رستوران هم میشه سفارش بدیم؟
بله امکان پذیر هست و شرایط مناسبی برای دوستان رستوران دار در نظر گرفته شده است حتما با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.
37.میشه هر هفته در یه روز مشخص برامون ماهی ارسال کنید یا خودمون باید هر هفته سفارش بدیم؟
بله در صورتی که عضو باشگاه باشید و اعتبار لازم برای ارسال داشته باشید امکان پذیر هست.
38.عضویت در باشگاه ماهی ما؟
شما می تونید به راحتی با مراجعه به قسمت باشگاه مشتریان که در سایت موجود هست اقدام به ثبت نام کنید.
39.کوپن ماهی ما چیست؟
منظور از کوپن لینک های تخفبف است که شما با استفاده از لینک ثبت نام و یا کد مشخص شده دوستانتون رو به سایت دعوت می کنید و با خرید آنها شما نیز کوپن تخفیف دریافت می کنید.
40.آیا شما ادویه هم به صورت جدا میفروشین؟
سایت ماهی ما سایت فروش ماهی و میگو است ولی برای راحتی مشتریان عزیز و همچنین باتوجه به اینکه ادویه هر محصول متفاوت است ادویه مناسب هر محصول در صورت تمایل همراه با خود محصول ارسال میگردد.
41. شما لوازم ماهیگیری دارین؟
به زودی در فاز جدید به سایت اضافه می گردد.
42. الان فصل چه نوع ماهی هست؟
با توجه به زمان و منطقه متفاوت است که بیشترین تنوع رو در سایت قرار داده ایم.
43. برای سفارش محصول باید حتما تو سایتتون عضو باشم؟
بهتر است حتما در سایت عضو بشید تا بتونید از خدمات، بیشترین استفاده رو داشته باشید ولی الزامی برای عضویت وجود ندارد.
44. تا چه ساعتی می تونم ماهی رو سفارش بدم و همون روز برام پست کنید؟
شما امکان سفارش در هر ساعتی رو دارید ولی سفارشات تا ساعت 4 عصر در همون روز ارسال می گردند.
45. می شه موقع خرید از حساب کاربری خودم فاکتور را به اسم شرکت یا اداره بزنید؟
خیر فاکتور به اسم شخص سفارش دهنده صادر می گردد ولی در صورت نیاز برای شرکت می تونید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.
46. آیا بعد از ثبت سفارش امکان ویرایش سفارش هست؟
تا پیش از زمان تایید فاکتور امکان ویرایش وجود دارد ولی در صورت تایید و پرداخت امکان ویرایش وجود ندارد و باید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.
47.آیا شما نمایندگی دارین در شهرهای دیگر؟
خیر ما در هیچ جای ایران نماینده نداریم و فروش فقط از طریق سایت امکان پذیر است و در صورت مشاهده حتما به ما اطلاع دهید.
48. برای پیگیری خریدم باید باهاتون تماس بگیرم یا تو سایتتون وضعیت سفارشم مشخص است؟
با کد رهگیری که بعد از پرداخت به شما ارسال می گردد می توانید محصول خود را رهگیری کنید.